Filtry samochodowe

Czujesz, że coś śmierdzi w kabinie samochodu? A może pogorszyły się osiągi Twojego auta? To może oznaczać, że konieczna będzie wymiana jednego z filtrów samochodowych. Oferujemy wszystkie rodzaje tych produktów. W naszej ofercie znajdziesz:

  • filtr oleju,
  • filtr powietrza,
  • filtr gazu,
  • filtr paliwa,
  • filtr kabinowy.

Filtry samochodowe trzeba wymieniać stosunkowo często, czasem nawet co 10 tysięcy kilometrów. Na szczęście ceny tych produktów nie są wygórowane. Jeżeli zależy Ci na większej oszczędności, oferujemy zamienniki, które są znacznie tańsze od filtrów oryginalnych.

Dlaczego warto kupić oryginalne filtry samochodowe?

Filtry chronią poszczególne części auta przed zanieczyszczeniami. Im więcej materiału filtrującego znajduje się w produkcie, tym lepiej. Pod tym względem zawsze najlepiej będzie kupić filtr stworzony przez znanego producenta. To dlatego, że najczęściej renomowane firmy nie oszczędzają na ilości stosowanej bibuły, która zatrzymuje pył, kurz i piasek.

Informacje o zastosowanym rodzaju bibuły często można znaleźć na opakowaniach oryginalnych artykułów albo na stronach internetowych ich producentów.

Klasyfikacja najważniejszych filtrów samochodowych

Filtr oleju – oddziela olej silnikowy od zanieczyszczeń, zapewniając optymalne właściwości smarne tego płynu. Filtr ten należy wymieniać co 10-15 tysięcy kilometrów. Jeśli zaniedbasz tę czynność, silnik w Twoim aucie może się zepsuć.

Filtr powietrza – oczyszcza powietrze przekazywane do komór spalania. W ten sposób pomaga utrzymać układ paliwowy w dobrej kondycji i zapewnia maksymalne osiągi auta. Trzeba go wymieniać co 30 tysięcy kilometrów albo przynajmniej raz w roku.

Filtr paliwa – jego rolą jest zatrzymywanie zanieczyszczeń, które wraz z paliwem mogłyby dostać się do jednostki napędowej. W samochodach z silnikami benzynowymi filtr ten wymienia się co 100 tysięcy kilometrów. W Dieslach natomiast co 30 tys. km.

Filtr kabinowy – sprawia, że do wnętrza samochodu nie przedostają się zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy spoza auta. Wystarczy wymienić go raz w roku.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Wyślij je do nas - odpowiemy!

-->