Żarówki lamp obrysowych

Potrzebujesz zapasowej żarówki do lampy obrysowej? W naszej ofercie znajdziesz wszystkie rodzaje tych produktów. Oferujemy wersje R5W, P21/5W, W5W i C5W. Sprzedajemy żarówki obrysowe do świateł przednich, generujących światło białe, bocznych o żółtej barwie oraz do tylnych, czerwonych lamp. Nasze produkty są uniwersalne i można je montować zarówno z prawej, jak i z lewej strony pojazdu. Żarówki są dostępne w wersji 12V i 24V.

Żarówki lamp dodatkowych

Żarówki lamp dodatkowych, montowane na zewnątrz auta, zwiększają jego widoczność. Natomiast dodatkowe oświetlenie wewnątrz samochodu tworzy niepowtarzalny klimat i podkreśla wyjątkowy charakter pojazdu. W naszej ofercie znajdziesz oba rodzaje tych żarówek – zarówno montowane na karoserii, jak i w kabinie auta.

Jak wymienić żarówkę w lampie obrysowej?

Wbrew obiegowej opinii, aby zmienić żarówkę obrysową (schowaną w błotniku) wcale nie trzeba ściągać zderzaka! Wystarczy wziąć płaski śrubokręt, podważyć nim światło i je wyjąć. Następnie trzeba odłączyć wypaloną żarówkę i wpiąć nową.

Do wyjęcia świateł obrysowych, które nie są wmontowane w zderzak, wystarczy użyć odpowiedniego śrubokrętu – płaskiego lub gwiazdkowego – by zdjąć obudowę z lampy.

Dlaczego warto mieć przy sobie żarówki do lamp obrysowych?

Światła obrysowe, jak nazwa wskazuje, służą do zwiększenia widoczności obrysu pojazdu. Mają zatem ogromny wpływ na komfort kierowcy, który dzięki dodatkowemu oświetleniu może łatwiej manewrować samochodem. Obrysówki wpływają również na bezpieczeństwo pozostałych użytkowników ruchu drogowego, ponieważ zwiększają widoczność bryły auta zarówno za dnia, jak i w nocy.

Pamiętaj również, że światła obrysowe muszą być zamontowane w samochodach ciężarowych i przyczepach, których szerokość przekracza 2,1 metra. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grozi mandat. Warto jednak wiedzieć, że pojazdy zarejestrowane przed 1 stycznia 1986 roku nie muszą mieć oświetlenia obrysowego.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Wyślij je do nas - odpowiemy!