Żarówki kierunkowskazów

Szukasz żarówek do kierunkowskazów? W naszej ofercie znajdziesz żarówki firmy Bosch czy Osram, które można zamontować w każdej części samochodu: z przodu, z tyłu oraz z boku. Oferujemy najpopularniejsze modele tych produktów takie jak np. żarówki P21W czy W16W, które są odporne na wstrząsy i mają symetryczne bolce. W naszej ofercie znajdziesz także tzw. niebieskie żarówki do kierunkowskazów, które emitują pomarańczowe światło. Nasza oferta jest skierowana nie tylko do kierowców aut osobowych, ale także do użytkowników ciężarówek.

Jak wybrać właściwą żarówkę kierunkowskazu?

Zanim wybierzesz żarówkę kierunkowskazu, sprawdź, jaki powinna mieć rodzaj trzonka. To bardzo ważne, ponieważ niektóre – zwłaszcza nowsze modele samochodów osobowych – mogą wymagać zamontowania żarówki z trzonkiem wciskanym, a nie wkręcanym.

Żeby upewnić się, jaki rodzaj żarówki powinieneś zastosować, wyszukaj informację o oświetleniu w instrukcji obsługi samochodu albo skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać właściwy produkt.

Kiedy zaczęto stosować żarówki kierunkowskazów?

Początkowo samochody nie były wyposażone w kierunkowskazy. Kiedy w latach 20 XX wieku na ulicach Europy oraz Stanów Zjednoczonych pojawiło się dużo więcej samochodów, dramatycznie wzrosła ilość wypadków drogowych. Z tego powodu największe koncerny motoryzacyjne oraz producenci oświetlenia wypracowali pierwowzór kierunkowskazu – ramię z lampką (lub odblaskiem), które, wysuwając się z karoserii, sygnalizowało kierunek jazdy.

Kierunkowskaz migowy z zamontowaną w środku żarówką został wprowadzony na rynek dopiero w 1951 roku przez firmę Hella. Początkowo sygnalizacja ta była montowana tylko w samochodach amerykańskich takich jak Ford Taunus. Po kilku latach europejskie koncerny motoryzacyjne zaczęły kopiować ten wynalazek, wprowadzając go na drogi Starego Kontynentu.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Wyślij je do nas - odpowiemy!