Żarówki halogenowe

W naszej ofercie znajdziesz żarówki halogenowe: H3, H4, H11 i H15. Wszystkie te produkty znajdą zastosowanie w reflektorach przeciwmgłowych samochodów osobowych oraz ciężarowych. Żywotność żarówek wynosi około 2000 godzin, co sprawia, że przy regularnej jeździe do pracy będą służyć nawet przez 2 lata. Drobinki wolframu stosowane w tych żarówkach nie osadzają się na bańce, lecz na żarniku. Dzięki temu, w odróżnieniu od innych rodzajów żarówek, halogeny nie słabną wraz z upływem kolejnych lat. Ich moc jest niezmienna przez cały czas użytkowania.

Samochodowe żarówki halogenowe emitują światło o barwie 3000-3200K, zbliżonej do barwy światła dziennego. W praktyce oznacza to doskonałe oświetlenie jezdni oraz zakrętów znajdujących się w odległości nawet 100 metrów od samochodu.

Jak działają żarówki halogenowe?

Pierwsze żarówki halogenowe pojawiły się na rynku w latach 60-tych i szybko podbiły serca producentów samochodów. W większości żarówek stosowanych przed wynalezieniem halogenów, wolfram, którym pokryty był żarnik, odrywał się od niego pod wpływem ciepła, osadzając się na bańce żarówki.

Żarówki halogenowe miały jednak specjalną obudowę, która – w odróżnieniu od poprzednich rodzajów żarówek – nie ciemniała. Taki efekt udało się uzyskać dzięki zastosowaniu w kwarcowej bańce nowego rodzaju gazów z grupy halogenów: głównie jodu i bromu. Pierwiastki te przyciągały wolfram z powrotem do żarnika, zapobiegając osadzaniu się tej substancji na bańce i tym samym – zapobiegając ciemnieniu bańki.

Zalety żarówek halogenowych

  • przez cały czas użytkowania pracują z niezmienną wydajnością,
  • nie czernieją,
  • emitują światło zbliżone do dziennego,
  • dokładnie odwzorowują kolory,
  • mają długi czas działania,
  • są stosunkowo tanie,
  • są pozbawione efektu pulsowania światła.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Wyślij je do nas - odpowiemy!