Żarówki ksenonowe

Szukasz oszczędnego i jednocześnie bardzo mocnego oświetlenia do swojego auta? W takim razie żarówki ksenonowe są tym, czego potrzebujesz. Produkty te wytwarzają intensywne światło o mocy nawet 5000 lumenów. Technologia ksenonowa jest również oszczędna – żarniki pobierają jedynie około 35W energii. To oznacza, że jeśli używasz auta do dojeżdżania do pracy i sporadycznych podróży, ksenony będą Ci służyć przez mniej więcej 3000 godzin.

Ksenony nie mają wolframu, więc generowane przez nie światło nie będzie słabnąć nawet pod koniec żywotności żarówki. W naszej ofercie znajdziesz następujące rodzaje żarówek ksenonowych: D2S, D2R, D1R.

Ksenony odbłyśnikowe i soczewkowe

Lampy ksenonowe można podzielić na dwa rodzaje: odbłyśnikowe i soczewkowe. To rozróżnienie jest bardzo istotne podczas wybierania żarówki.

  • Ksenony odbłyśnikowe – ten rodzaj ksenonu najczęściej jest wyposażony w przesłonkę, która sprawia, że światło generowane przez palnik nie oślepia kierowców i nie wychodzi poza pas drogowy. Najlepsze żarówki do tych lamp to: D2R i D1R.
  • Ksenony soczewkowe – ten rodzaj reflektorów dokładnie wyznacza granicę światła i cienia. Ten efekt uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnej soczewki, która skupia światło w wyznaczonym punkcie. Żarówki do ksenonów soczewkowych to m.in. D2S i D1S.

Czym są żarówki ksenonowe?

Mimo że powszechnie używa się określenia „żarówki ksenonowe”, to w przypadku tego rodzaju oświetlenia ciężko jest mówić o tym, że światło jest generowane przez żarówki. Jego źródłem są tzw. palniki wyładowcze – czyli szklane bańki wypełnione ksenonem oraz dwie elektrody.

Światło, które nie męczy oczu kierowców

Ksenony generują równomiernie intensywne światło o temperaturze barwowej zbliżonej do oświetlenia dziennego. Dzięki temu kolory oświetlonych przedmiotów są odwzorowane z doskonałą precyzją. Działanie lamp ksenonowych pozwala również na zachowanie odpowiedniego kontrastu między cieniem, a kolorowymi obiektami, które znajdują się na drodze. Wszystkie te cechy ksenonów mają niebagatelny wpływ na ludzkie oczy, które nie męczą się przy oświetleniu ksenonowym tak, jak np. przy tradycyjnych żarówkach.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Wyślij je do nas - odpowiemy!